VÍNO MEZI MANDLONĚMI

Když se řeknou mandloně, spousta z Vás si jistě vybaví Hustopeče. Tento unikát má počátky již v 17. století, největší expanze však započala v polovině 20. století. Sady se neustále rozšiřovaly a v šedesátých letech rostlo v Hustopečích 50 000 stromů na 185 hektarech.

Od této doby byl však o mandloně stále menší zájem a jejich rozloha se neustále zmenšovala až do takové míry, že koncem osmdesátých let zůstaly poslední dva sady. Důležitou roli sehrálo město Hustopeče, které v novém tisíciletí sady převzalo do své péče. Stávající stromy byly ošetřeny a v několika etapách proběhla výsadba stovek nových stromů.

Mandloně patří mezi první posly jara a kvetou ze všech stromů nejdříve. Přijďte se podívat a užít si první teplé dny spolu s mandloňovou vůní.

Jeden z nejkrásnějších sadů leží přímo za Vinařstvím Starý vrch. Nad tímto mandloňovým sadem se nachází 17 metrů vysoká rozhledna. Cestu po mandloňové stezce si můžete zpříjemnit vínem či kávou z našeho vinařství. V aktuální situaci máme v nabídce pouze nápoje s sebou. Jakmile budeme moci plnohodnotně otevřít, můžete se těšit posezení na venkovní terase, všechna naše vína, kávu, dorty, domácí limonády a další občerstvení.

Těšíme se na Vaši návštěvu!