Úspěch v Salonu vín

V minulém roce jsme Vám již několikrát hlásili úspěch našich vín z vinařských soutěží a vždy v něm figurovalo Veltlínské zelené 2015 v pozdním sběru.

Za tuto řadu ocenění jsme byli nesmírně rádi, ale přece jen došlo i pro nás k velkému překvapení…

Veltlínské zelené 2015 se stalo jedním ze 100 nejlepších vín v České republice a patří mu čestné místo v Salonu vín ČR.

Po základní nominační Národní soutěži vín následovalo další kolo hodnocení, ze kterého vzešlo 200 nejlepších vín. Salon vín ČR, který sídlí na zámku ve Valticích, však pojme pouze 100 vín a tak odborníky čekala další degustace a nás čekání a nervy… Stalo se to, na co jsme před rokem ani nepomysleli. Vinařství Starý vrch se dostalo do Salonu vín ČR.

 

Tohoto ocenění si velice vážíme, utvrdilo nás, že víno děláme správně a bezchybně. Nejde jen o výsledky v soutěžích, ale také sami návštěvníci vinařství či různých akcí s ochutnávkou našich vín nám velice často skládají poklonu nad tímto lahodným vínem.

CCI11032019_0013
CCI11032019_0014

Nesoutěžili jsme pouze s jedním vínem. Horkým favoritem byl také Sauvignon 2015, pozdní sběr. V hodnocení o 200 nejlepších vín ČR vybojoval krásnou stříbrnou medaili. Od této chvílie budete moci potkávat naše vína okrášlena těmito medailemi.

 

Jaká vlastně vína jsou? U Veltlínu Vás jistě překvapí vůně pomeranče a cukrového melounu s jemným peprným nádechem. Již při prvním doušku Vás přímo okouzlí plná extraktivní chuť s typickou odrůdovou mandlovou dochutí a svěží kyselina v závěru krásně umocní tento zážitek.

Ve vůni Sauvignonu vynikají rybízové tóny a nádherně lehká travnatost. Také v chuti opět odhalíte projev svěžího rybízu, který se velice harmonicky pojí s příjemnou příchutí vyzrálých broskví.

 

Vína můžete ochutnat a zakoupit každý všední den ve Vinařství Starý vrch v Hustopečích, ve vybraných vinotékách nebo si můžete naplánovat výlet do hlavního města vína a ochutnat nejlepší vybraná vína ve valtickém zámku v Salonu vín ČR.

Sdílejte tento příspěvek