1.9.2016

Ocenění z TOP 77

Z této soutěže, jejiž tradice sahá až do roku 1999, jsme si přinesli hned dvě ocenění. Mezi TOP 77 vín v České republice patří naše Chardonnay 2015, pozdní sběr a Cuvée Starý vrch 2015, pozdní sběr. 

 

26. srpna 2016

Máme ZLATO z Krále vín

Letošní 11. ročník prestižní soutěže Král vín 2016 přinesl našemu vinařství hned několik ocenění. Veltlínské zelené 2015, pozdní sběr, opět potvrdilo svoji kvalitu a nyní se může pyšnit jednou ze zlatých medailí i z této soutěže. Druhým "zlatým" Králem vín se stal Ryzlink vlašský 2015, pozdní sběr. Stříbro si potom vysloužilo víno, pocházející z Velkopavlovické vinařské podoblasti z obce Přítluky, Chardonnay 2015, pozdní sběr. Bronzovou pozici jsme tentokrát obhájili s bílým vínem odrůdy Pálava, která je panenskou sklizní z mladého vinohradu v Mikulově. 

 

18. srpna 2016

Vinařství Starý vrch nominováno do Salonu vín ČR

Účast v letošním ročníku Národní soutěže vín Velkopavlovické vinařské podoblasti byla pro nás velmi úspěšná. Získali jsme zlato, stříbro a také nominaci do Salonu vín ČR! Na této prestižní soutěži se z našich vín nejlépe umístilo Veltlínské zelené 2015, pozdní sběr, které získalo zlatou medaili. Stříbrnými medailemi byl oceněn Sauvignon 2015, pozdní sběr a Ryzlink vlašský 2015, pozdní sběr. Medailemi však náš úspěch na této soutěži nekončí! Výše uvedená vína jsou nominovaná do Salonu vín ČR, kam se každoročně dostane jen sto nejlepších vín v republice. 

 

30. dubna 2016

Cena starostky města Hustopeče za Veltlínské zelené 2015

Naše Veltlínské zelené 2015 sklízí další úspěchy! Tentokrát na Májovém koště, tradičně pořádaném ZO ČZS Hustopeče. Z celkových 820 hodnocených vín bylo nejvíce zastoupenou odrůdou Veltlínské zelené, které je typické pro Velkopavlovickou vinařskou podoblast, do které Hustopeče spadají. Právě tato odrůda byla pro nás na výstavě nejúspěšnější. Nejenže naše Veltlínské zelené uspělo mezi všemi víny této odrůdy a získalo cenu Hustopečské kvasinky vinné za nejlepší Veltlínské zelené, ale stalo se také Šampionem mezi bílými víny a získalo tak cenu starostky města PaedDr. Hany Potměšilové. 

 

16. dubna 2016

"O Hustopečskou pečeť" aneb úspěch na domácí půdě

Z této tradičně konané soutěže jsme si odnesli hned dvě ocenění v podobě hustopečské pečetě. Za typickou hustopečskou odrůdu Veltlínské zelené 2015 jsme obdrželi stříbrnou pečeť a Ryzlink vlašský 2015 si vysoutěžil pečeť bronzovou. Tato hustopečská pečeť byla v dávných dobách považována za symbol hustopečského vinařství a v době před povýšením Hustopečí na město, za znak tehdejšího městečka. Její význam je tedy pro město Hustopeče i pro nás velmi důležitý.

 

6. dubna 2016

Třikrát zlato z Litoměřic

Naše vína slaví další úspěch, tentokrát trojnásobný. Tři naše vína z ročníku 2015 se můžou pochlubit zlatými medailemi z jedné z největších výstav v ČR - Vinařské Litoměřice, na což jsme patřičně hrdí. Mezi "pozlacenými" víny najdete Veltlínské zelené 2015, Ryzlink vlašský 2015 a pro naše vinařství typické Cuvée Starý vrch, které je výjimečné svoji kombinací odrůd Ryzlinku rýnského a Sauvignonu. Svým výsledkem v soutěži se může pochlubit také Sauvignon 2015, který byl oceněn medailí stříbrnou.

 

1. dubna 2016

Mladá Frankovka rosé 2015 se pyšní stříbrnou medailí

V národní soutěži Jarovín rosé uspěla naše mladá Frankovka rosé 2015, kdy v konkurenci 216 špičkových vín získala stříbrnou medaili. Soutěž pořádaná již od roku 2004 hodnotí kvalitu mladých rosé vín a klaretů od českých a moravských vinařů.

 

27. března 2016

Pálava 2015 Šampionem výstavy

Pálava 2015, která stále ještě zraje v tanku již sbírá svá první ocenění a stala se Šampionem výstavy vín konané v neděli 27. března 2016 ve vinařské obci Rakvice. Avšak ani další naše vína nezáhalela a z výstavy jsme si odnesli hned další tři zlaté medaile! Mezi oceněnými víny bylo naše typické Cuvée Starý vrch 2015, které je jedinečné svoji kombinací Ryzlinku rýnského a Sauvignonu. Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené ročníku 2015 se taktéž pyšní zlatým diplomem. 

 

9. březen 2016

Vítěz kategorie - Neuburské 2015

Elegantní charakter našeho Neuburského, s ovocnými tóny zeleného jablka a plnou chutí, ohromil odbornou hodnotící komisi natolik, že máme zlatého vítěze kategorie! Náš Neuburg ročníku 2015 totiž vyhrál první místo mezi mladými víny dané odrůdy v mezinárodní soutěži Vinum Juvenale.

 

5. březen 2016

Naše PÁLAVA ročníku 2014 má zlatou medaili!

Pálava ročníku 2014, nejsladší víno z našeho sortimentu, byla oceněna zlatou medailí v mezinárodní soutěži Meditrina. 

 

25. listopad 2015

Naše Frankovka opět mezi oceněnými

Naše Frankovka rosé 2014 se pyšní nejen bronzovou medailí z KRÁLE VÍN, ale také diplomem rektora Masarykovy univerzity ze soutěže UNIVERZITNÍ VÍNO, jejíž vyhlášení se konalo minulý týden.

 

12. 11. 2015

Etikety Vinařství Starý vrch získaly titul OBAL ROKU 2015

O jedinečnosti našich vinných etiket již nejsme přesvědčeni jen my sami. Právě naše vinné etikety zaujaly i odbornou porotu soutěže OBAL ROKU 2015.

Etikety Vinařství Starý vrch se tak pyšní titulem OBAL ROKU 2015 v kategorii Nápoje.

O etiketě:

Stejně jako vinařství samotné, tak i logotyp, který je základem vinné etikety, má svůj příběh. Jako je výraz vinařství umocněný moderní architekturou, logotyp je vystavěn v moderním designu.

Hlavní prvky tvoří reliéf tzv. Hustopečského starého vrchu, který obklopuje symbol houslového klíče coby symbol muzikálnosti nejen zdejších lidí, ale především hlavního enologa vinařství Ondřeje Lukeše. Houslový klíč společně s reliéfem hory tak tvoří rovněž iniciály vinařství – SV. Etiketa nabízí pohled na večerní horizont Starého vrchu posetého vinicemi. Dalším prvkem logotypu oceněné vinné etikety je rarita samotných Hustopečí, kde Vinařství Starý vrch sídlí. Tou je v Evropě unikátní mandloňový sad.  

Zdroj: http://zpravodajstvi24.cz/nove-vinarstvi-sbira-prvni-oceneni-jeho-etiketa-je-nejhezci/

 

1. 9. 2015

Naše vína rosé nyní bronzová

V pátek 29. srpna 2015 jsme v Praze převzali ocenění prestižní soutěže KRÁL VÍN 2015. Bodovala naše vína rosé. Získání dvou bronzových medailí považujeme za velký úspěch, ale také výzvu pro příští ročník.