Vinařství Starý vrch vzniklo v roce 2014 jako koncept moderního vinařství. Architektonické zpracování je postaveno na kombinaci betonu, dřeva a přírodního kamene. Vše dohromady tvoří příjemné prostředí pro degustaci vín, posezení s přáteli a relaxaci.

 

Výrobní část vinařství je vybavena nejmodernějšími technologiemi pro zpracování suroviny, řízení procesu kvašení a filtraci hotového vína. Využívání těchto technologií je pak úzce spjato s tradičními postupy pro zpracování a školení vína. Klasiku v rámci moderního provozu představuje ležácký sklep, kde vína zrají v sudech z francouzského dubu.

 

Vinařství Starý vrch se zaměřuje na produkci vysoce kvalitních přívlastkových vín tradičních moravských odrůd. Aktuálně hospodaří na 8 hektarech vlastních vinic v Hustopečích a nedalekém Strachotíně, další hrozny pak dokupuje z vyhlášených viničních tratí v Mikulově a Přítlukách. Výrobní kapacita vinařství činí přibližně 100 tis. litrů vína v moderních nerezových tancích a dalších 15 tis. litrů v tradičních francouzských dubových sudech.

 

Nadšení pro vinařství, moderní technologie a kvalitní surovina jsou naše základy pro naplnění vize o kvalitním a poctivém moravském víně, které zde vyrábíme.

 

Nabízíme volné ochutnávky i řízené degustace, prohlídky vinohradů, provozu vinařství, možnost uspořádání rodinných oslav a firemních akcí. To vše v atraktivních moderních vnějších i vnitřních prostorách vinařství, které disponuje vlastním parkovištěm.

 

Náš tým Vám rád připraví i akce na klíč včetně kompletního zajištění programu a občerstvení dle Vašich potřeb a požadavků.

 

Srdečně zveme a těšíme se na Vás.