Ať už se rozhodnete navštívit Vinařství Starý vrch pro jeho jedinečná vína, či pohodovou atmosféru nabízející odpočinek se zajímavým programem, bylo by hříchem nevydat se i do atraktivního okolí našeho vinařství.

 

Mandloňová stezka

 

Mandloně jsou společně s vínem hlavním symbolem Hustopečí. Naše vinařství se nachází přímo na trase Mandloňové naučné stezky. Ta je dlouhá necelých 9 km a její zkrácená varianta čítá necelých 5 km. Můžete ji absolvovat pěšky i na kole. Nenáročná trasa vede přírodou, kolem rybníků a přinese Vám relaxaci a odpočinek.

 

Na kratším okruhu navštívíte pouze jeden z obou sadů mandloní na Hustopečském starém vrchu. Zdejší mandloňové sady patří v Evropě k unikátním, a to zejména svojí nejsevernější polohou v rámci Evropy.

 

Při zvolení delší procházky si můžete odpočinout v altánu u Předního rybníka a v rámci dalších třech menších posezení. Na žádné z tras však neminete rozhlednu nově vybudovanou v roce 2012, jejíž vyhlídková plošina se nachází ve výšce 12,6 m a nabízí výhled na malebné okolí.

 

Na cestě se nachází sedm informačních tabulí o mandloních, okolní přírodě a krajině,  jejím využívání i o lidech, kteří zde žili a žijí.