Vinařství Starý vrch bylo nově vybudováno v roce 2014 v bezprostřední blízkosti Mandloňové stezky na okraji města Hustopeče patřícího do Velkopavlovické vinařské podoblasti.

Zdejší jižní svahy jsou prvotřídní polohou pro pěstování révy, zejména kvůli příznivému teplému větru, který pomáhá hroznům k vyšší cukernatosti.

 

Právě do této výjimečné polohy znásobené blízkostí v Evropě unikátního mandloňového sadu je zasazen moderní vinařský dům, jehož cílem je výroba vysoce kvalitních přívlastkových vín.

 

Ročně lze ve vinařství vyrobit až 100 tisíc litrů vína. Výroba je založena na nejnovějších technologiích pro zpracování surovin, řízení procesu kvašení a filtraci hotového vína. Na dodržování tradičních postupů výroby dbá tým v čele se zkušeným enologem Ondřejem Lukešem. Současně vinařství obhospodařuje sedm hektarů vinic a plánuje další rozšiřování.

 

Nabízíme volné ochutnávky i řízené degustace, prohlídky vinohradů, provozu vinařství, možnost uspořádání rodinných oslav a firemních akcí. To vše v atraktivních moderních vnějších i vnitřních prostorách vinařství, které disponuje vlastním parkovištěm.

Náš tým Vám rád připraví i akce na klíč včetně kompletního zajištění programu a občerstvení dle Vašich potřeb a požadavků.

 

Srdečně zveme a těšíme se na Vás.